سه شنبه, 01 عقرب 1397 -

نظر سنجی

حکومت جدید به کدام یکی از مسایل اولویت دهد؟
 

Facebook Social Like Box

ولسی جرگه:حکومت با استفاده از تذکره ها در انتخابات، زمینه را برای تقلب مساعد می سازد PDF چاپ نامه الکترونیک
nasim   

باوجود تأکید شورای ملی و احزاب سیاسی، نشانه های از آمادگی ها برای انتخابات پارلمانی دیده نمی شود و به باور اکثریت مردم، حکومت عمداً می خواهد این روند مهم را به تعویق بیاندازد.

پس از برکناری رئیس کمیسیون انتخابات، اکنون اختلافات میان کمیشنران باقی مانده در این نهاد، نسبت به گذشته افزایش یافته است و ظاهراً جستجوی فرد مناسب برای ریاست این کمیسیون، دشوار شده است، موضوعی که به باور اعضای ولسی جرگه، بهانه یی برای به تعویق انداختن انتخابات است.

علاوه بر این، استفاده از تذکره های پیشین در انتخابات آینده، موضوعی است که به باور وکیلان، عمداً زمینه را برای تقلب در انتخابات مساعد می سازد.

در همین حال، یکی از وکیلان بر منشی ولسی جرگه اتهام می بندد که گویا به نمایندگی از 62 وکیل در بدل دادن رأی تایید به نامزد وزیران، به سود خود معامله کرده است.

اما منشی ولسی جرگه می گوید که اگر این اتهام بر وی ثابت شود، آماده است تا از سمتش استعفا بدهد اما می افزاید که اگر اسناد پیشکش نشود، باید اصول انظباطی بر جانب مقابل، تطبیق گردد.

اعضای ولسی جرگه از سیاستمداران خواستند تا حسیاست های قومی و سمتی را دامن نزنند زیرا به گفتۀ آنان افغانستان در حال حاضر، در کنار مشکلات جدی امنیتی، از مرحلۀ بسیار حساس در حال عبور است و نیاز است تا با توجه به وضعیت، از چنین اظهارات خود داری شود.