يكشنبه, 29 جدي 1398 -

نظر سنجی

حکومت جدید به کدام یکی از مسایل اولویت دهد؟
 

Facebook Social Like Box

اعضای شورای ولایتی لوگر : بسیاری ولسوالی های این ولایت با خطر سقوط مواجه است PDF چاپ نامه الکترونیک
اطاق خبر   

دوشنبه, 19 وږی

وکیلان میگویند به استثنای مراکز چهار ولسوالی و مرکز ولایت لوگر دیگر تمامی مناطق در کنترول طالبان مسلح است و اگر برای امنیت این ولایت اقدام نشود این ولایت به دست طالبان مسلح سقوط خواهد کرد .

در همین حال نماینده گان ولایات سرپل ، جوزجان ، غزنی ، و میدان وردک در شورای ملی از وضعیت بد امنیتی در این ولایات اظهار نگران میکنند .

پس از حملات گسترده طالبان مسلح بر ولایت غزنی و سقوط اکثر ساحات این ولایت، نگرانی ها در رابطه به امنیت ولایات لوگر، سرپل، جوزجان و برخی ولایات دیگر افزایش یافته است.

لوگر که در جوار کابل پایتخت کشور موقعیت دارد نگرانی ها در رابطه به امنیت این ولایت افزایش یافته است و نماینده گان این ولایت می گویند که جز از مراکز ولسوالی های ازره، خروار، برکی برک و ولسوالی چرخ، دیگر تمام ساحات در کنترول جنگجویان مسلح است و نگرانی ها در پیوند به سقوط این ولایت افزایش یافته است.

در همین حال، شماری از بزرگان قومی ولایت  لوگر وضعیت امنیتی این ولایت را نگران کننده می خوانند و می گویند که اگر به امنیت این ولایت توجه جدی نشود، ممکن سقوط کند.

در همین حال، نماینده گان ولایات سرپل، غزنی، میدان وردگ و جوزجان در شورای ملی نیز از وضعیت امنیتی این ولایات ابراز نگرانی می کنند و می گویند که اگر در این بخش توجه نشود، بیشتر ساحات بدست طالبان مسلح، سقوط خواهد کرد.

اما وزارت امور داخله می گوید که در مشکلات امنیتی در برخی ولسوالی ها وجود دارد اما اظهارات در رابطه به سقوط این ولسوالی ها را رد می کند.

نگرانی های اعضای ولسی جرگه و بزرگان قومی در رابطه به لوگر و برخی ولایات در حالی است که به گفتۀ برخی از اعضای شورای ولایتی لوگر، شب گذشته، شمار زیادی از جنگجویان مسلح، بر پوسته های نیروهای افغان در ولسوالی ازره حمله کرده اند.